turlar@mastertur.eu
+ 48 511 402 400
Tarih: 29 Eki 2023
Konum: Krakow
Ücret: Ücretsiz

“Master Tur” sizleri 29 Ekim 2023 tarihinde düzenleyeceği 2. Ücretsiz Krakow Turu‘na davet ediyor.

Buluşma Zamanı

Buluşma Yeri

29 Ekim Pazar – Saat: 12:00

Galeria Krakowska alışveriş merkezi ana giriş kapısı önü (bu alışveriş merkezi, Krakow Ana Tren Garı’nın hemen yanında bulunmaktadır)

Tur Programı

Galeria Krakowska Alışveriş Merkezi’nin önünde buluşup tur boyunca rehberlerimiz rahatlıkla dinleyebilmenizi sağlayan dinleme cihazlarımızı dağıtıldıktan sonra şehir turumuza başlıyoruz.

Jan Matejko meydanında Krakow’un eski siluetine ilk bakışımızı attıktan sonra kısa bir fotoğraf molası vererek turumuza Barbakan Kalesi ile devam ediyoruz. Kralların, eski Krakow şehrine giriş yaptığı Florian Kapısı’ndan geçerek eski şehire giriş yapıyoruz. Ardından Floriańska sokağında yürüyerek eski şehir meydanına ulaşıyoruz (Stare Miasto).

Adam Mickiewicz Heykeli, Meryem Ana kilisesi, Sukiennice (Bedesten), Ratusz (Eski Belediye Binası) ve Polonyalı ünlü heykeltraş “İgor Mitoraj”ın bu meydanda bulunan heykelini görerek, Grodzka sokağından Wavel Kalesi’ne geçiyoruz. Geçiş sırasında bu sokakta bulunan Aziz Peter-Paul ve Romanesk tarzdaki Aziz Andrew Kiliselerini görerek Krakow’un en eski ve bozulmamış sokağı Konanicza Sokağı’ndan Wavel Kalesi’ne geçiyoruz.

Wavel Kalesi ziyaretimizin ardından Wisła (Vistul) Nehri kıyısında bulunan Ejderha Heykeli’ni de geziyoruz ve turumuzu bitirerek merkeze eski şehir merkezine ve “Sukiennice” pazarına geri dönüyoruz.

 

NOT 1: Turumuz, Krakow’a ulaşımı kapsamamaktadır. Krakow’a gelişiniz bireysel olacaktır.

NOT 2: Turumuz, 17:00’ye kadar sürecektir.

73764

Türkçe bilen tüm Erasmus öğrencileri turumuza davetlidir!

basvuru-formu